Jak skutecznie leczyć trądzik w wieku 27-lat?

WitamMam 27lat i problem z teadzikiem okXI2016 i wloskami na twarzy.Dermatolog zlecil mi antybiotyk i masci.nie pomoglo. krostki mam juz na 2 policzku i zaczynaja sie pojawiac na czole. Robilam badanie krwii w tym tyg w trzecim dniu cyklu. Morfologia wyszla dobrze ob rowniez na poziomie 2. Tsh gdzie norma byla do 4 wyszla mi 2,45 natomist podwyzszone wyszlo mi dhea norma do 6,30ja mam 6,49 i androstendion rowniez mi wyszedl podwyzszomy testosteron w normie. Jak sie pozbyc uciazliwosci na twarzy?

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności powinna się Pani zgłosić z wynikami badań do lekarza. Można rozważyć zabiegi laserowe na trądzik ale po wcześniejszym uregulowaniu gospodarki hormonalnej.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.