Jak skutecznie pozbyć się wszy odzieżowej?

Witamam pytanie jak skutecznie pozbyć się wszy odzieżowej,dodam że mieszkam z żoną i synem
MĘŻCZYZNA, 42 LAT 2 miesiące temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wszy odzieżowe, w przeciwieństwie do innych rodzajów wszawicy, nie bytują na skórze człowieka, lecz przebywają na ubraniach. Znaleźć je można nie tylko na powierzchni odzieży, ale również w jej zakamarkach, takich jak kieszenie, zakładki, zagłębienia czy szwy.

Pierwszym krokiem w walce z wszawicą odzieżową są generalne porządki ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich ubrań. Wszy odzieżowe nie lubią wysokich temperatur, dlatego ubrania należy regularnie prać w temperaturze wynoszącej co najmniej 60 stopni. W tym celu można użyć specjalnych przeciwpasożytniczych preparatów do prania.

Warto pamiętać nie tylko o wszelkich elementach ubioru, ale również pościeli, kocach czy ręcznikach. Nie zaszkodzi również wyprasowanie ich żelazkiem.

Ponadto należy zadbać o higienę osobistą m.in. poprzez częstą zmianę noszonych ubrań i bielizny. W niektórych przypadkach konieczne jest również wdrożenie leków, dlatego warto w tym celu skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Więcej o rodzajach, leczeniu i profilaktyce wszawicy przeczyta Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wszawica-glowowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy