Co zrobić, aby skutecznie pozbyć się wszawicy odzieżowej?

zorientowalem sie ze mam wszy odziezowe nie wiem z kad sie wziely je zwalczyc pralem ubrania w 60stopniach ale to nie pomaga co moge skutecznie zrobic??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Leczenie wszawicy odzieżowej wymaga specjalnego reżimu sanitarnego, tj. kąpieli osoby chorej, zmiany bielizny i odzieży, zastosowanie specjalnego pudru, pranie/gotowanie odzieży w co najmniej 60 stopniach oraz prasowanie gorącym żelazkiem. Konieczne jest także nieużywanie zawszonej odzieży przez 4-5 tygodni, co powoduje że pasożyt ginie.