Jak długo leczyć się na wszawicę?

Dzień dobry, stosuję na wszawicę łonową preparaty płyn sora med oraz na zmianę płyn/spay licerinn, używam również szamponu licerinn do mycia całego ciała pozostawiając do na ciele ok 10 min następnie spłukując i myjąc ciało zwykłym żelem pod prysznic. Chciałbym się dowiedzieć czy preparat płyn Novoscabin będzie skuteczny w wszawicy łonowej.Co najlepiej stosować do nawilżenia skóry ponieważ preparat sora strasznie ją wysusza. Wiem też że potrzebna systematyczność w stosowaniu preparatów, Jak długo stosować taką kurację?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Wszawica łonowa to choroba pasożytnicza wywołana przez bytowanie wszy łonowej. Pasożytuje ona we włosach łonowych, żywiąc się ludzką krwią. Dorosłe osobniki są barwy jasnoszarej, a długość ciała waha się w granicach: 1,3 a 1,5 mm, w zależności od płci.

Pasożyty te występują głównie na owłosionej skórze w okolicach łonowych, a także na nogach, pachach, pachwinach i klatce piersiowej.

Wszawicą łonową można zarazić się głównie przez kontakt seksualny z osobą zarażoną oraz przy użyciu zainfekowanej pościeli, bielizny i ręczników.

Leczenie tej choroby pasożytniczej powinno się rozpocząć od dokładnej depilacji owłosień łonowych oraz częstego prania w wysokiej temperaturze pościeli, ręczników i bielizny.

Preparaty lecznicze, które Pan stosuje są jak najbardziej dobrze dobrane. Niestety, żeby uzyskać pozytywny efekt leczenia trzeba trochę czasu i systematyczności. Ważne, żeby codziennie i regularnie stosować te leki i kosmetyki.

Co do preparatu Novoscabin, istotne jest, żeby przed każdym użyciem wziąć gorącą kąpiel z zastosowaniem szarego mydła. Po osuszeniu skóry należy dokładnie wcierać płyn na całej powierzchni ciała z wyjątkiem twarzy i szyi. Lek powinno się pozostawić na skórze przez 24 godziny, a następnie umyć ciało w gorącej wodzie. Zalecane jest stosowanie przez 5 kolejnych dni o stałej porze, najlepiej wieczornej.

Zalecamy konsultację z lekarzem dermatologiem, który zdecyduje, ile razy oraz z jaką częstotliwością powinien Pan stosować ten, jak i pozostałe preparaty. W razie konieczności zostanie podjęta decyzja o zmianie środka leczniczego.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wszawica-glowowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.