Jak skutecznie usunąć torbiel włosową?

Witam, w połowie 2016 miałem wycinaną torbiel włosową. Początkiem 2017 rana się otworzyła. Po konsultacji z chirurgiem okazało się, że niżej od rany (torbiel była wyżej) utworzyła się wąska, kilku cm przetoka na samej krawędzi pośladka, w której gromadzi się ropa i która nie zarasta, i która to z powodu na umiejscowienie jest nieoperacyjna. Mój chirurg próbował kilku metod leczenia, lecz każda zawiodła, więc od kilku miesięcy nie robię z tymi nic, a codziennie muszę zmieniać opatrunek i codziennie trochę z tego upływa. Co mam zrobić ?

Lek. Michał Lenard

Niestety niewiele można zrobić. Sugeruję skonsultowanie problemu z innym chirurgiem, który oceni zmianę i może znajdzie sposób na właściwe leczenie przetoki. Pozdrawiam!