Czy wydzielina żółto-zielona oznacza nawrót torbieli włosowej?

Witam. Między pośladkami w okolicach kości ogonowej zauważyłam dziurkę z której zaczęła się sączyć żółtawo zielonkawa wydzielina a później przez krótki czas krew przy tym dość duży ból. Lekarz stwierdził że to najprawdopodobniej torbiel włosowa i zapisał mi antybiotyk. Ból ustąpił ale po jakimś czasie znów zaczęła mi się sączyć wydzielina. Czy to oznacza nawrót choroby i czy to przez wyziębienie tych okolic? Co mam zrobić?

Oczywiście aby postawić diagnozę trzeba Panią zbadać. Na podstawie powyższych informacji zmiana wydaje się być torbielą włosową. Leczenie takiej zmiany jest operacyjne. Całość przetoki trzeba wyciąć. To postępowanie daje dopiero wyleczenie. Leczenie zachowawcze skutkuje okresowymi zapaleniami i wyciekami z przetoki podskórnej. Proponuję zgłosić się do chirurga ogólnego.