Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak skutecznie zamaskować podkrążone oczy?

Witam! Mój problem - podkrążone oczy. Mam 18 lat i odkąd pamiętam, mam cienie pod oczami, w dodatku zapadnięte. Próbowałam już różnymi kosmetykami to ukryć, ale efekt był znikomy, mam dość wzroku obcych ludzi, szepczących sobie nawzajem "patrz, ta dziewczyna wygląda jak trup!" Jestem na tym punkcie wyczulona, gdy widzę 2 osoby śmiejące się, myślę, że ze mnie, gdy patrzą, to centralnie na moją skazę. Często płakałam, rzadko wychodzę z domu (szkoła, kościół, ewentualnie sklep), bo po prostu się boję komentarzy. Próbowałam z tym walczyć, próbowałam się tym nie przejmować, ale niestety.. wciąż to trwa. Bardzo proszę o pomoc. Czy jest jakiś sposób, aby codziennie skutecznie je ukrywać? Z góry dziękuję.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności wskazana jest wizyta u lekarza podstawowej opieki medycznej i wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, gdyż niekiedy mocno podkrążone oczy świadczą o toczącej się chorobie. Lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu dobierze odpowiednie badania.

Jeżeli wszystkie wyniki będą prawidłowe i opisane objawy będą miały znaczenie jedynie kosmetyczne, wskazana będzie wizyta u lekarza medycyny estetycznej, zmiany takie można poddawać korekcji. W codziennym użyciu można stosować również odpowiednio dobrane korektory i podkłady, ważne jest również unikanie niektórych kolorów zarówno w makijażu jak i stroju (na przykład barwy fioletowe mogą potęgować wrażenie).

Być może wskazana będzie również porada u psychologa, specjalista pomoże inaczej spojrzeć na otaczający świat i ludzi.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy