Jak spowolnić postęp krótkowzroczności?

Mój kuzyn mieszkający na codzień w USA. Kuzyn gdy miał 5 mięs miał krótkowzroczność -1 i astygmatyzm, a teraz ma 17 miesięcy i -4 i astygmatyzm. Do tego ma Ptoze ale to mała i pod kontrola nie uszkadza mu wzroku ( są pod kontrolą chirurga optyka). Najważniejsze pyt to co można zrobić zeby spowolnić ta zmianę krótkowzroczności. On nie ma jeszcze dwóch lat nadal mu się wzrok rozwija wiec jest jeszcze szansa. Mama ma astygmatyzm i -3.25, ojciec -4, starszy brat ( 6 lat) astygmatyzm i -1.

Witam.skoro jest pod kontrolą w USA to Amerykanie zalecają przebywanie na zewnątrz jak najdluzej oraz sporty np jazdę konną. Ajfona nie kupujemy na komunię itd. Pozdrawiam serdecznie