Jak sprawdzić, czy jestem uczulona na kwas acetylosalicylowy?

Witam Mam pytanie Chciałabym sprawdzić czy jestem uczulona na kwas acetylosalicylowy. Mam prawdopodobnie astmę oskrzelową (w leczeniu przewlekłego kaszlu dopiero alvesco pomogło mi), ale nikt nie sprawdzał czy przyczyną nie jest np. kwas acetylosalicylowy. Nie podoba mi się że mam zbyt częste nawroty tego kaszlu – wystarczy byle spadek odporności - bliska osoba chora lub zbyt lekki strój. Do tej pory zawsze się leczyłam preparatami z kwasem, ale nie wiem czy teraz mogę, gdyż gdy boli nie gardł

Lek. Tomasz Budlewski

Na poczatek sugeruje nie przyjmowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym, w razie infekcji zastapic sie tymi na bazie paracetamolu lub ibuprofenu i zobaczyć czy będzie lepiej jak nie stosuje Pani kwasu.