Uczulenie na kwas acetylosalicylowy

Witam, mam uczulenie na kwas acetylosalicylowy. Dwa razy z tego powodu miałam silną reakcję alergiczną - wstrząs anafilaktyczny, jeszcze wtedy nie wiedziałam o uczuleniu. Ostatnio w internecie przeczytałam, że powinnam unikać również niektórych pokarmów, które zawierają salicylany. Nigdy nie słyszałam o tym od swojego lekarza. Czy to faktycznie prawda? Powinnam stosować jakąś dietę? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź :)

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry. Tak, proszę zastosować taką dietę (listę zakazanych pokarmów łatwo znajdzie Pani w internecie). Pozdrawiam!