Uczucie ucisku w przełyku po zażyciu paracetamolu lub ibuprofenu

Po zażyciu paracetamolu lub ibuprofenu czuję ucisk w przełyku poniżej krtani. Jest to uczucie, tak jakby coś tam utknęło i pojawia się ono około 20-30 minut po zażyciu. Czasem, zwłaszcza po paracetamolu na skórze z tyłu głowy pojawiaj się małe guzki o nierównomiernych kształtach bez uczucia swędzenia, bólu czy pieczenia. Zrozumiałbym reakcję alergiczną ale oba środki przeciwbólowe raczej mało mają wspólnego ze sobą. Czy jest jakiś inny środek przeciwbólowy ogólnodostępny który ma inny skład chem

Może być pan uczulony na obie substancje czynne. Inne leki przeciwbólowe to metamizol ( pyralgina ) albo ketoprofen ( ketonal, naproxen ) może też pan spróbować tradycyjnego kwasu acetylosalicylowego ( aspiryna ). Proponuje jednak wstępnie udać się do lekarza POZ i poinformować co problemie, być może wymaga pan konsultacji u alergologa.