Jak sprawdzić czy ma się alergię?

Witam, od 3 lat leczę się na boreliozę. Leczenie farmakologiczne antybiotykami nie przynosi oczekiwanych rezultatów, poziom antygenów spada bardzo powoli, choroba jest wciąż aktywna. Zaczęłam terapię biorezonansem. W ramach diagnozy usłyszałam, że mam 6 koinfekcji, pasożyty, grzyby, obciążonych kilka narządów, w tym poważnie jelito grube. W zaleceniach, otrzymałam wyeliminowanie z diety nabiału, potraw smażone, z białej mąki, białych kasz, zawierających gluten, słodycze i inne zalecenia. Nigdy nie miałam stwierdzonej alergii na te produkty ani problemów zdrowotnych z tym związanych. Proszę o pomoc, czy ta forma leczenia jest akceptowana przez lekarzy, w jaki inny sposób mogę sprawdzić, czy rzeczywiście mam alergię i powinnam stosować tak restrykcyjną dietę. Pozdrawiam 45 lat.

Lek. Paweł Szadkowski

'Terapia biorezonansem' nie należy do medycyny konwencjonalnej, która z kolei opiera się na badaniach klinicznych potwierdzających skuteczność danego postępowania (diagnostycznego, czy leczniczego). Współczesna medycyna odnosi się sceptycznie do wyżej opisanych metod, zwłaszcza w przypadku ciężkich chorób, wymagających specyficznego leczenia. W celu określenia wydolności narządów może pani wykonać kilka podstawowych badań, (np. morfologia krwi z rozmazem, ALT, AST, ALP, bilirubina całkowita, OB, CRP, kreatynina w surowicy, eGFR, lipidogram, sód, potas, kwas moczowy, TSH i fT4, stężenie glukozy na czczo, badanie ogólne moczu, badanie ogólne kału, pomiar ciśnienia tętniczego krwi) i skonsultować się z lekarzem internistą lub pierwszego kontaktu w celu ich interpretacji. Lekarz alergolog pomoże pani dobrać stosowne testy w celu wykluczenia ewentualnej alergii. Jeśli chodzi o leczenie boreliozy powinna pani pozostawać pod opieką specjalisty chorób zakaźnych. Opisane przeze mnie postępowanie, nie tylko posiada dowody naukowe, ale może okazać się dużo mniej kosztowne niż postępowanie niekonwencjonalne.