Jak sprawdzić czy ma się alergię?

Witam, od 3 lat leczę się na boreliozę. Leczenie farmakologiczne antybiotykami nie przynosi oczekiwanych rezultatów, poziom antygenów spada bardzo powoli, choroba jest wciąż aktywna. Zaczęłam terapię biorezonansem. W ramach diagnozy usłyszałam, że mam 6 koinfekcji, pasożyty, grzyby, obciążonych kilka narządów, w tym poważnie jelito grube. W zaleceniach, otrzymałam wyeliminowanie z diety nabiału, potraw smażone, z białej mąki, białych kasz, zawierających gluten, słodycze i inne zalecenia. Nigdy nie miałam stwierdzonej alergii na te produkty ani problemów zdrowotnych z tym związanych. Proszę o pomoc, czy ta forma leczenia jest akceptowana przez lekarzy, w jaki inny sposób mogę sprawdzić, czy rzeczywiście mam alergię i powinnam stosować tak restrykcyjną dietę. Pozdrawiam 45 lat.
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Zatrucia grzybami - metody leczenia

W przypadku zatrucia grzybami może dojść do poważnego zniszczenia wątroby, a wtedy konieczne może być wykonanie dializy wątroby. Na czym polega taki zabieg? Wyjaśnia to toksykolog, dr Piotr Burda.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

'Terapia biorezonansem' nie należy do medycyny konwencjonalnej, która z kolei opiera się na badaniach klinicznych potwierdzających skuteczność danego postępowania (diagnostycznego, czy leczniczego). Współczesna medycyna odnosi się sceptycznie do wyżej opisanych metod, zwłaszcza w przypadku ciężkich chorób, wymagających specyficznego leczenia. W celu określenia wydolności narządów może pani wykonać kilka podstawowych badań, (np. morfologia krwi z rozmazem, ALT, AST, ALP, bilirubina całkowita, OB, CRP, kreatynina w surowicy, eGFR, lipidogram, sód, potas, kwas moczowy, TSH i fT4, stężenie glukozy na czczo, badanie ogólne moczu, badanie ogólne kału, pomiar ciśnienia tętniczego krwi) i skonsultować się z lekarzem internistą lub pierwszego kontaktu w celu ich interpretacji. Lekarz alergolog pomoże pani dobrać stosowne testy w celu wykluczenia ewentualnej alergii. Jeśli chodzi o leczenie boreliozy powinna pani pozostawać pod opieką specjalisty chorób zakaźnych. Opisane przeze mnie postępowanie, nie tylko posiada dowody naukowe, ale może okazać się dużo mniej kosztowne niż postępowanie niekonwencjonalne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty