Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sprawdzić poprawnie ilość cukru we krwi u kobiety w ciąży?

Dzień dobry mam pytanie stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową 25 tydz. Dostalam glukometr od diabetologa ale mam swój w domu już sprawdzony i niestety pomiary się różnią na moim pokazuje np. Na czczo 85 a na tym nowym 98 i nie wiem który pokazuje prawidłowo a wizytę mam dopiero za 10 dni bo pani diabetolog ma urlop.Co mam zrobić?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak wygląda leczenie cukrzycy?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Czy wiesz, jak przebiega jej leczenie? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o tym schorzeniu.

Glukometry różnią się konstrukcją i mechanizmami działania, dlatego nie powinno się porównywać wyników uzyskanych za pomocą glukometrów różnych firm. Niektóre glukometry do pomiaru glukozy wykorzystują czujniki elektrochemiczne, a inne optyczną reflektometrię. Ponadto każdy z glukometrów może być obarczony niewielkim błędem pomiaru.
Przed rozpoczęciem użytkowania glukometru należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Dobry glukometr to taki, z którego diabetyk korzysta regularnie, bo ważne jest, aby używać stale tego samego glukometru. Jednoczesne korzystanie z kilku glukometrów może wprowadzić dezorientację oraz niepotrzebne zmiany w leczeniu.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

0

Dzień dobry,

może Pani wykonać prywatnie pomiar glukozy na czczo i wówczas sprawdzić działanie glukometru. Proszę zauważyć, że krew powinna być pobrana w możliwie tej samej chwili.

Po otrzymaniu wyniku badania proszę bazować na glukometrze, który ma wartość zbliżoną do wiarygodnego badania w laboratorium.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy