Czy poziom glukozy 88 mg/dl świadczy o insulinooporności?

Dzień dobry. Mam 26 lat. Mimo że jestem szczupła (178 cm/ 62 kg), poziom mojej insuliny na czczo wynosi 11, a glukozy 88, czyli HOMA-IR= 2,4. W rodzinie nie ma żadnego przypadku cukrzycy. Czy to oznacza, że mam insulinooporność i powinnam przejść na radykalną dietę? Dodam, że od zawsze dużo się ruszam i dbam o zdrowe odżywianie.

Dzień dobry,

wskaźnik jest lekko podwyższony, ale nie zawsze musi to wskazywać na insulinooporność. Proszę wykonać krzywą glukozową i insulinową - na tej podstawie lekarz zdiagnozuje Panią.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga