Jak stosować leki na tarczycę w ciąży?

Witam, Od 12 lat mam stwierdzona niedoczynnosc tarczycy i chorobe hashimoto. Moja dzienna dawka leku to 100mcg Euthydox. Ostatnie badanie wykazalo TSH 0.1 oraz FT4 26 wiec lekarz zmniejszyl dawke do 75mcg. Zaraz potem zaszlam w ciaze i jeden lekarz kazal mi utrzynac ta dawke 75mcg a inny zalecil wrocenie do 100mcg. Czy moge prosic o porade ktory z nich jest blizej prawdy? Z gory dziekuje

W ciąży zwykle zwiększa się zapotrzebowanie na hormony tarczycy i zachodzi konieczność zwiększenia dawki. Z uwagi na niski poziom TSH w ostatnim badaniu wskazane byłoby oznaczenie go ponownie w ciąży i dostosowanie dawki do aktualnego wyniku. TSH należy oznaczać w godzinach wczesnoporannych. W razie stosowania suplementów zawierających biotynę należy przerwać ich stosowanie na kilka dni przed pobraniem krwi (biotyna zaburza oznaczenie TSH) - po pobraniu można wrócić do ich stosowania.