Starania o dziecko przy problemach z tarczycą

Witam mam pytanie. 6 dni temu powinnam dostac okres. Uprawiamy sex bez zabiezpieczenia i od ok 2 lat staramy sie o dziecko. Niestety mam subkliniczna niedoczynnosc tarczycy i przyjmuje 100mg levotroxyny. Badanie w lutym bylo tsh 1.7 w maju bylo tsh 5.3 niestety nie znam wynikow z pazdziernika. Poniewaz spoznia mi sie okres zrobilam testy po 2 dniach oba byly slabe ale pozytywne. 5 dnia nieco ciemniejszy. Czytalam ze problemy z tarczyca moga dac falszywie dodatni wynik. Czy to mozliwe?

Dzień dobry,

Warto , aby wykonała Pani oznaczenie B-HCG z krwi żylnej, wtedy będzie wiadomo, czy jest Pani w ciąży, a jeżeli tak , to jaki jest to okres ciąży. Warto również oznaczyć stężenie TSH i FT4. U kobiet planujących ciążę i będących w ciąży zaleca się, aby TSH wynosiło < 2,5 niezależnie od trymestru. Proszę oznaczyć "na świeżo" TSH i w razie potrzeby pod kontrolą endokrynologa zmodyfikować dawkę leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz