Jak stosować olej kokosowy?

Witam! Czytałem na waszym portalu że olej kokosowy zabija komórki rakowe jelita grubego. Proszę o inf. jak go stosować.Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Olej kokosowy od pewnego czasu cieszy się ogromnym powodzeniem.Zawdzięczamy to jego prozdrowotnych właściwością.
Sprawdza się świetnie w kuchni, ponieważ ma wysoką temperaturę dymienia i nadaje się do smażenia.
Jednak w przypadku długotrwałego smażenia, lepiej sprawdzi się rafinowany olej kokosowy- oczyszczony, pozbawiony organicznych składników, które pod wpływem smażenia mogą stać się szkodliwe dla naszego zdrowia. Natomiast przy krótkotrwałej obróbce-nierafinowany olej kokosowy.
Ponadto można go użyć do smarowania pieczywa zamiast masła i jako dodatek do różnego rodzaju smoothie i koktajli.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać:Olej kokosowy- moda czy zdrowie?

http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/olej-kokosowy-moda-czy-zdrowie.html?c=3