Jak szybko i efektywnie nabrać masy?

Witam mam 19 lat i uprawiam sport, a dokładniej walczę w klatkach (MMA), oraz mam treningi 3-4 razy w tygodniu, mam wzrostu 172cm i ważę 58kg. Moje pytanie brzmi, jak mogę nabrać na masie szybko i efektywnie..?? Oczywiście już od jakiegoś czasu jem codziennie o tej samej porze po 5 posiłków i nic nie tyje.. ;/ bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, dziękuję i pozdrawiam Kacper

Witam serdecznie,

Na początku zalecam zrobić badania np na cukier oraz nadczynność tarczycy. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby szukać przyczyny w diecie. Powinien Pan skupić się nad tym co zjada a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę pozbawione ważnych składników odżywczych. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Posiłki należy spożywać powoli i starannie przeżuwać każdy kęs. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem. Aby przybrać na wadze kaloryczność diety powinna przewyższać czynną przemianę materii. Przeanalizuje Pan swój jadłospis i przeliczy czy oby na pewno dostarcza Pan wszystkich niezbędnych składników a bilans diety jest dodatni. Jeżeli miałby Pan problemy z analizą diety zachęcam do kontaktu

tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk