Jak szybko wchłania sie tabletka axia conti?

W sobotę dwa tygodnie temu wzięłam 5 tabletkę antykoncepcyjną 'axia conti', zaraz po tym odbył się stosunek. Następnego dnia w niedzielę wzięłam tabletke o czasie (19:00), jednak zatrzymala mi się ona w przełyku i na drugi dzień czułam tam gule. Pojechałam w poniedziałek do szpitala, z badania i prześwietlenia zrobionego ok 17:00 wynikło ze jej tam nie ma. Stąd moje pytanie - czy ta tabletka rozpuściła się przez noc i wchłonęła? Czy byłam bezpieczna? Strasznie się stresuje... proszę o pomoc!!!!

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej właśnie tak było, że rozpuściła się w nocy i skuteczność antykoncepcji była zachowana.
Pozdrawiam