Leczenie anginy bez antybiotyku

Potrzebuje pomocy. Jestem teraz za granica i nie mam dostepu do dobrego lekarza (tutaj paracetamol jest przepisywany na wszystko a antybiotyków nie specjalnie chca dawać ). Wydaje mi sie że mam angine chyba. Jakieś 2 miesiące temu tez ja mialam ale nie bralam antybiotyków na anginę tylko cos na goraczke kaszel itp. Teraz boli mnie gardlo 2 dzien i kaszle,ale juz czuje ze to nie jest zwykle przeziębienie. Jak szybko to wyleczyc zwykłymi lekami zeby jakos zapobiec tej przekletej anginie ? Czy jest sposób na to, żeby wyleczyć anginę bez antybiotyków? Wiem, że najlepszy byłby antybiotyk na anginę, wtedy choroba przeszłaby najszybciej i nie byłoby problemu, ale niestety w mojej sytuacji jest to bardzo utrudnione... Co robić? Jak sobie poradzić z anginą bez antybiotyku? Czy mogę prosić o jakieś wskazówki? Proszę o pomoc !:)

Witam.
Konieczna jest wizyta u lekarza, który stwierdzi czy to angina czy infekcja wirusowa. Jeśli wcześniej stwierdzoną przez lekarza anginę leczyła Pani tylko objawowo, nic dziwnego, że teraz może być jej nawrót. Anginę obowiązkowo należy leczyć zgodnie z zaleceniami lekarskimi ANTYBIOTYKIEM. Inaczej mogą występować powikłania oraz nawroty. Nie da się inaczej.

Witam! Jeśli Pani kaszle, to z dużym prawdopodobieństwem wyklucza to anginę. U dorosłych choroby bakteryjne występują rzadko. Czasem dochodzi do nadkażenia bakteryjnego podczas infekcji wirusowej, zwłaszcza jeśli nie jest ona prawidłowo leczona (najważniejszy jest wypoczynek). Na wirusy wywołujące przeziębienie nie ma leków. Jeśli jednak ma Pani infekcję wywołaną przez bakterie to bez antybiotyku trudno zapobiec jej rozwojowi. Zgodnie z wiedzą medyczną jeśli infekcja z bólem gardła, kaszlem itp. u dorosłego trwa poniżej tygodnia i dochodzi do stopniowej poprawy to uznajemy to za "wirusówkę" i nie zaleca się stosowania leków (poza objawowymi jak paracetamol czy ibuprofen). Jeśli choroba się przeciąga, dochodzi do pogorszenia po wstępnej poprawie lub przebieg jest ciężki, decyduje się zwykle o włączeniu antybiotyku. Na razie proponuję wypoczynek, leki objawowe i poczekanie na rozwój wypadków.