Przeziębienie w 17. tygodniu ciąży

witam jestem w 17stym tygodniu ciąży. Od tygodnia jestem chora. temperatura, katar, silny ból głowy. silny kaszel. Stosuję paracetamol, krople do nosa, stodal na zmianę z flegaminą. Jednak nic nie pomaga, kaszel i ból głowy są nie do zniesienia. Dodam, że badał mnie lekarz wezwany do dzieci na wizytę domową, stwierdził, że to wirus. Dzieci i mąż mają zapalenie oskrzeli, stosują antybiotyki.

Proszę wybrać się do ginekologa. Jeśli stwierdzi infekcję bakteryjną, zaleci Pani antybiotyk , który można stosować w ciąży (większości nie można). Jeśli uzna, że jest to choroba wirusowa to zaleci leczenie objawowe (antybiotyki nie działają na wirusy).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz