Jak to jest z okresem i ciążą?

Z jednej strony słyszy się, że owszem zdarza się, a z drugiej, że nie ma w ogóle takiej opcji - jak to w końcu jest? Zastanawia mnie to, ponieważ okres spóźniał mi się już prawie 2 tygodnie. W końcu zakupiłam test ciążowy. Co się okazało - tego samego dnia przyszedł okres (przyszedł jakby nigdy nic, tak nagle i od razu dość obficie - ale tak jakby był rzadszy i jaśniejszy). Taki okres trwał 2 dni, a dzisiaj już ledwo ledwo jest - co dziwne u mnie okres na ogół trwał od 5 do 7 dni.
Jakie jest prawdopodobieństwo, że jednak jestem w ciąży?
Bardzo proszę o wszelkie sugestie i wyjaśnienia jak to w końcu jest :)

Witam serdecznie,

W przeważającej większości ciąża prowadzi do zatrzymania krwawienia miesięcznego. Jest to zazwyczaj pierwszy objaw, po którym kobieta podejrzewa, że jest w ciąży.
Jednak zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Wówczas dużo później orientuje się, że jest w ciąży. Krwawienia mogą być takie same jak poprzednie miesiączki lub krwawienia mogą mieć odmienny charakter niż poprzednie miesiączki.
W bardzo rzadkich sytuacjach kobiety będące w ciąży mają krwawienia raz w miesiącu przez całą ciążę.
Zatem krwawienie nie wyklucza ciąży. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam