Jak uchronić dziecko przed anginą?

Witam serdecznie, Jestem chora na angine. Zazywam przez 10 dni Ospen 1500 co 8 h Erdomed rano i w południe Mucofluid 3x dziennie Sulfarinol 3x dziennie Ibuprom zatoki 3x dziennie Dicoflor 60 jako oslone 1h po antybiotyku Musiałam odstawic 7 miesieczne dziecko od piersi. Zalecenie lekarza. Chcialabym zapytac 1 kiedy przestaje zarazac 2 kiedy moge miec normalny kontakt z dzieckiem zeby go nie zarazic 3 kiedy moge zaczac go karmic piersia. Wiem ze antybiotyk utrzymuje się w organizmie jeszcze dlugo po zakończeniu zazywania tabletek. Z gory serdecznie dziękuje za odpowiedź.

Nie powinna Pani przede wszystkim odstawiać dziecka od piersi, leczenie można dobrać tak, aby nie musiała Pani odstawiać kp. Akurat antybiotyk ten jest bezpieczny przy kp. Zakaźność S. pyogenes utrzymuje się 24h od włączenia antybiotyku. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.