Jak uchronić się od choroby, będąc w ciąży?

Jak uchronić się od choroby będąc w ciąży, gdy domownicy są chorzy. Czy profilaktycznie można brać wit C i w jakich dawkach. W przypadku przeziębienia (mocny katar), co można brać. Tabletki, które ginekolodzy polecają w ciąży zawierają żelazo, jeżeli ja mam 200(czyli ponad norme), nie mogę ich brać, jakimi witaminami je zastąpić, czy są takie, które nie zawierają żelaza?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że są. co do unikania chorób najlepiej ograniczyć kontakt z osobą chorą.

Aleksander Ropielewski

Nie ma udowodnionego badania potwierdzajacego skuteczność wit. C w zapobieganiu infekcjom. Nie stosuje sie w ciąży specjalnego postępowania w sytuacj opisanej przez Panią.