Jak uporać się z bólem nogi u osoby ze spuchniętą stopą?

Od 9 miesięcy mam problem z lewą nogą, zaczęło się od silnego ból krzyży i jednocześnie silnego bólu lewej nogi tak jak by ktoś puścił w nodze prąd. Noga jest bardzo słaba, ugina się, nie czuję swojego dotyku w tej nodze, przy tym mam cały czas spuchniętą stopę jest zimna, ostatnio doszło jeszcze opuchnięte kolano. Dodam jeszcze że mieszkam w Anglii i dopiero teraz robią mi jakiekolwiek badania.

Lek. Wojciech Zygmunt

Konieczne jest przeprowadzenie badań w kierunku ostrego zatoru tętniczego kończyny dolnej lub zespołu ucisku na rdzeń kręgowy w odcinku lędźwiowym. W zależności od podstawionej diagnozy najbardziej skuteczne będzie leczenie przyczynowe zalecone przez lekarzy w Anglii. Co do bólu to należy opanowywać go środkami przeciwbólowymi - od niesteroidowych leków przeciwzapalnych (jak np. paracetamol, ibuprom, pyralgina, ketonal) w przypadku słabszego bólu po leki opioidowe na receptę w przypadku silnego bólu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.