Jak uwolnić się od tego lęku przed zajściem w ciążę?

Witam. Mam ogromny problem, przez który dosłownie tracę zmysły. Panicznie boję się zajść w ciążę. Mam już dwójkę ukochanych i planowanych dzieci, jednak na myśl o możliwości kolejnego dostaję kołatania serca... przed ciążami zabezpieczałam sie plastrami Evra, po ciążach niestety mi nie służyły- wiecznie płakałam. Tableki odpadają ze względu na Wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Stosujemy z mężem prezerwatywy wiodącej marki i mimo że ich wykonanie jest wysokiej jakości, to i tak nie ufam tej metodzie. Tak naprawdę nie ufam żadnej i nawet przy plastrach dodatkowo się zabezpieczaliśmy. Nie ukrywam, że potrafię unikać zbliżenia z mężem przez pół a nawet rok czasu. Ponadto jesli już do niego dojdzie to potrafię sprawdzać czy prezerwatywa nie miała najmniejszych szczelini nawet jeśli było ok, to do najbliższej miesiączki wpadam w panikę, robię co dwa dni testy, chociaż nic nie wskazuje, by faza lutealna różniła się od poprzedniej. Po prostu dostaję w głowę w panice, że jednak mogłam coś źle obliczyć, czegoś nie dostrzec, że przez ten jeden raz możemy wątpliwie zostać wybrankami losu zawodzącej antykoncepcji... Co mogę zrobić, zeby uwolnić się od tej całej blokady 'przed' i histerii 'po'?! Czuję, że ten stan to udręka i na pewno nie służy nam obojgu. Proszę o pomoc.

Dzień dobry, lęk przed zajściem w kolejną ciążę może mieć różne podłoże. Może być także wynikiem jakichś czynników ALE I ich skutkiem. Dlatego warto jak najszybciej skontaktować się z psychologiem bezpośrednio-osobiście lub on-line. Pozdrawiam serdecznie, Dominika Wieland-Lenczowska