Prezerwatywa a zajście w ciążę

Witam, mam 25 lat i jestem w ósmym miesiącu ciąży. Przed zajściem w ciążę planowałam z moim partnerem dziecko i dlatego się nie zabezpieczaliśmy no i udało się. Ale bedąc na imprezie, odbyłam stosunek z kolegą, on użył prezerwatywy. Myślę, że to nie jest możliwe, żeby zajść w ciążę, gdy się używa prezerwatywy, ale chciałabym się upewnić. Dodam, że ostatnią misiączkę miałam 7 kwietnia 2009 r. Wtedy, kiedy był ten przypadkowy stosunek był 18 kwietnia, a potem kochałam się z moim partnerem codziennie, więc myślę, że to właśnie z nim zaszłam w ciążę. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Prezerwatywa ma wskaźnik Pearla równy około 3,1-3,9. To oznacza, że na 100 kobiet stosujących tę metodę antykoncepcji przez rok, w ciążę zajdzie około 3,1-3,9 z nich (statystycznie). Tak więc skuteczność prezerwatywy jest wysoka i prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy jej stosowaniu jest niskie.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty