Ryzyko ciąży przy prawidłowym stosowaniu prezerwatywy

Witam mam pytanie z góry wiem że ryzyko ciąży jest zawsze ale chciałbym dowiedzieć się czy jest sporo czy nie. Moje pytanie jest takie: Czy przy prawidłowym stosowaniu prezerwatywy która nie pękła nie zsunęła się do kobiety jest możliwość [taka realna a nie jak wygranie 6 w totka] zajścia w ciąże ? A jeśli prezerwatywa w trakcie stosunku zsuwała się do połowy i była poprawiana, a po końcu stosunku została wyjęta tak że nic się nie wylało?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskaźnik Pearla dla tej metody antykoncepcji wg różnych źródeł wynosi 2-15. Oznacza to, że na 100 par prawidłowo stosujących tę metodę antykoncepcji w 2-15 przypadkach kobieta zajdzie w ciążę.