Inicjacja seksualna z prezerwatywą a ryzyko ciąży

Czy pierwsze współżycie tylko z prezerwatywą jest ryzykowne ?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wskaźnik Pearla określający skuteczność antykoncepcji dla prezerwatywy wynosi 2 – 15. Oznacza to, iż na 100 par stosujących prezerwatywę jako metodę antykoncepcyjną od 2 do 15 może może spodziewać się nieplanowanego potomstwa. O tm czy jest to wystarczające zabezpieczenie musi Pani zdecydować samodzielnie.