Niska skuteczność prezerwatyw

Witam! Chciałabym się dowiedzieć jak to jest ze skutecznością prezerwatyw jeśli się nie zsunęła i jeśli nie zauważyliśmy pęknięcia itp. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby plemniki mogły przedostać się przez lateks, skąd więc tak niska skuteczność prezerwatyw wg wskaźnika Pearla? Oczywiście pomijając niedoświadczenie itp czy rzeczywiście jest możliwość że mimo użycia prezerwatywy okaże się że jestem w ciąży skoro nie dopuściliśmy się żadnych zaniedbań?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskaźnik Pearla dla tej metody antykoncepcji wg różnych źródeł wynosi 2-15. Oznacza to, że na 100 par prawidłowo stosujących tę metodę antykoncepcji w 2-15 przypadkach kobieta zajdzie w ciążę. Wynika to z niedoskonałości metody i dużego ryzyka - zsunięcia lub uszkodzenia mechanicznego podczas stosunku.

Prezerwatywy dobrych firm (Durex, Unimil) są dobrej jakości.
To ludzie sobie z nimi nie radzą, popełniają dużo błędów.
Wiele sytuacji w seksie niemałżeńskim jest w stanie upojenia alkoholowego. Zwiększa to nieuwagę i ilość błędów.
Zamiast np. wcześniej otworzyć opakowanie - otwiera się je za pomoca zębów...
Badania wykazały, że nawet panie od płatnej miłości popełniaja błędy techniczne.
Prezerwatywy mają dodatkowy plus, że w dużym stopniu zabezpieczają przed transmisja infekcji, co ma duże znaczenie, bo infekcje bywają zmorą także w stałych związkach.
Pozdrawiam. JW