Jak użytkować krążki antykoncepcyjne?

Stosuje system Ginoring od kilku lat. Zgodnie z ustaleniemi z lekarzem w tym miesiacu nie robie przerwy miedzy systemami. Zapomnialam usunac stary system i zalozyc nowy po 3 tygodniach, stary system mam dokładnie 24 dni (nie dłuzej niz 4 tygodnie).. Według ulotki nadal jestem chroniona przed ciążą, ponieważ system nie był w pochwie dłużej niż 4 tygodnie. Czy nowy system powinnam usac po 3 tygodniach od zalozenia czy po 3 tygodniach od stalego dnia, ktory wyjatkowo pominęłam (czyli po 18 od założenia nowegoz?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pani przypadku, tak czy inaczej, powinna Pani wyjąć nowo włożony system po 3 tygodniach noszenia, czyli tyle, ile wynosi jego okres działania. Nie wiem z jakiego powodu miała Pani nie robić przerwy pomiędzy systemami, ale być może warto rozważyć zrobienie normalnej przerwy w tym miesiącu, a w kolejnym stosować je bez odstępu czasowego jak zalecono. Najlepiej byłoby, gdyby skonsultowała Pani ten przypadek z Pani lekarzem prowadzącym, który polecił Pani tego typu stosowanie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy

https://portal.abczdrowie.pl/pierscien-antykoncepcyjny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.