Jak w początkowej fazie odróżnić czy problem, który się rozwija to zajad czy opryszczka?

Witam, jak w początkowej fazie odróżnić czy problem, który się rozwija to zajad czy opryszczka i jak zapobiec rozwojowi infekcji?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze bardziej nastąpi to z doświadczeniem gdy wystąpi albo jedno albo drugie , nie ma prostego wytłumaczenia jak stwierdzić przyczyne