Czy lek ten tak działa w początkowej fazie?

Dzień dobry! Lekarz psychiatra zapisał mi lek trittico CR na sen Niestety od 2 dni nie mogę zasnąć i nie śpię od momentu zażycia pierwej dawki Owszem czuję się bardziej wyciszona ale potwornie zmęczona w ciągu dnia Wcześniej nie miałam takich problemów ze snem Czy lek ten tak działa w początkowej fazie? Czy mój organizm go nie toleruje?

Witam!
Trittico CR nie jest w zasadzie lekiem nasennym. W pierwszej fazie swojego działania poprawia sen, jest natomiast lekiem przeciwdepresyjnym, a właściwości nasenne wykorzystywane są przy zaburzeniach snu towarzyszących części depresji i nerwic. Proponuję uzupełnić leczenie lekiem typowo nasennym, np Stilnox, Atarax lub coś z benzodiazepin - Przez krótki czas, te leki dają zazwyczaj uzależnienie!!! Oczywiście konieczna jest psychoterapia.
Z poważaniem
W. Łuczkowski