Czy można łączyć 15 mg escitalopramu lub 50-100 mg sertraliny z 10-20 mg amotryptyliny?

Zarówno escitalopram jak i sertralina wpływaja na zaburzenia snu. Czy można łączyć np 15mg escitalopramu lub 50-100mg sertraliny z 10-20mg amotryptyliny? 10-20mg amotryptiliny pomaga mi zasnąć i dobrze spać, a przepisano mi go na chroniczne bóle pleców i bardzo go sobie chwalę, czytałem na forach że można bez problemu w takich małych dawkach jak 10-20mg amotryptyliny łaczyć z escitalopramem lub sertraliną, ale chce się upewnić. Proszę o opinie psychiatry.

Witam Pana Serdecznie,

Na Pana pytanie może odpowiedzieć lekarz prowadzący i znający Pana i Pana historię,
na osobistej konsultacji.

Serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam!
Amitryptylina jest jednym z pierwszych leków przeciwdepresyjnych, poza działaniem podstawowym ułatwia zasypianie, ma działanie p/bólowe i inne. Ma też sporo objawów ubocznych, ale w tak znikomych dawkach to nie ma znaczenia. W takich dawkach można tolerować to połączenie. Są nowocześniejsze leki p/depresyjne i p/lękowe, które mają także działanie nasenne i dodanie ich do terapii nie daje ryzyka, np. Trittico CR.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.