Czy setralina, escitalopram i paroksetyna maja podobna skuteczność?

Witam, czy setralina, escitalopram i paroksetyna maja podobna skuteczność. Na forach ludzie pisza że najślilniejsza z SSRI jest paroksetyna, potem escitalopram i na koncu sertralina. Znowu wyniki badań mowia ze najskuteczniejszym jest escitalopram potem sertralina. Paroksetyne bardzo dobrze u mnie działała kiedyś ale była mała agresja i duża pewność siebie.lekarze nie chca jej przepisywać gdyż trudno się ją odstawia. Proszę o opinie psychiatry o tych 3 lekach.

Witam Pana Serdecznie,

Na farmakoterapię każdy reaguje w sposób zindywidualizowany.

Precyzyjnie na Pana pytanie, może odpowiedzieć lekarz znający Pana i Pana historię
leczenia.

Serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com