Proces odstawiania paroksetyny

Witam! Biorę paroksetynę od września 2011 (Xetanor 20mg), obecnie od tygodnia jestem na etapie odstawiania - biorę pół tabletki co drugi dzień. Zostało mi 6 tabletek do skończenia całkowicie i moje pytanie odnosi się do skutków odstawienia, tzn. czego mam się spodziewać? Jakich reakcji organizmu itp? Dodam, że 16 czerwca jadę do pracy na 1,5 miesiąca i mam pewne obawy jak mój organizm będzie się zachowywał. Drugie pytanie to, co może się stać w połączeniu leku, który biorę z połączeniem z marihuaną? Pytam z czystej ciekawości. :) Pozdrawiam

Witam! W opisanej sytuacji proces odstawiania SSRI przebiega prawidłowo - systematycznie zmniejszana jest dawka oraz wydłużony jest odstęp między dawkami. W związku z tym nie powinno dojść do wystąpienia objawów odstawiennych. Obraz kliniczny zespołu odstawienia SSRI zawiera szereg objawów: zaburzenia równowagi, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaburzenia grypopodobne, zaburzenia czucia, zaburzenia snu. Każdy z objawów może się pojawić, w dowolnej konstelacji. Jak już pisałem w Pana sytuacji raczej nie powinny wystąpić. Odnośnie marihuany to jak Panu wiadomo jest to narkotyk i jest ona nielegalna. W połączeniu z SSRI może dojść do nasilenia zaburzeń lękowych w tym napadów paniki. Pozdrawiam serdecznie!