Jak długo można stosować paroksetynę w nerwicy natręctw i depresji?

Od 22 lat cierpię na depresję i nerwicę natręctw. Najpierw byłam leczona A*** i P***. Potem były inne leki , to był koszmar. Po dwóch latach przerwałam to leczenie. Przez kilkanaście lat pomagałam sobie D*** i innymi lekami ziołowymi. W 2007r . nastąpiła reemisja depresji. Od 2008 r. przyjmuję P***. Czuję się doskonale. Lekarz chce mi pomału odstawiać. Boję się, że wszystko wróci. Chciałabym się dowiedzieć, czy po odstawieniu, jeżeli by wszystko wróciło, gdybym zaczęła przyjmować z powrotem P***, to czy będzie tak samo działał?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Paroksetyna, substancja czynna przyjmowanego przez Panią preparatu wymaga powolnego odstawiania ze względu na liczne objawy odstawienne.

Decyzję o odstawieniu leku podejmuje wyłącznie lekarz, pod którego jest Pani opieką. Regularne wizyty umożliwiają zapoznanie się z pacjentem, jego problemami, co umożliwia całkowitą ocenę Pani stanu zdrowia psychicznego. Jeżeli lekarz zadecydował, że można powoli odstawiać lek, należy mu zawierzyć. Proszę pamiętać, że przy powolnym zmniejszaniu dawki nie powinna Pani odczuwać obniżenia nastroju ani objawów odstawiennych. W sytuacji, gdy poczuje się Pani źle należy zrezygnować z dalszego zmniejszania leku i skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam