Jak mam dalej postępować po odstawieniu Paroksetyny?

9 dni temu przyjęłam ostatnią dawkę paroksetyny. Pomimo powolnego odstawiania (najpierw z 20 mg na 10, po dwóch tygodniach z 10 na 5 i po kolejnych dwóch odstawienie) wystąpił u mnie zespół dyskontynuacji. Trwa to już mniej więcej tydzień. Objawy to nudności, biegunki, uczucie porażenia prądem w ciele, uczucie gorąca itp. W tym momencie nie wiem już czy to nadal zespół dyskontynuacji, czy nawroty objawów ponieważ pojawiło się również uczucie niepokoju, szczególnie z rana oraz kołatanie serca, czyli objawy ktore występowały u mnie przed rozpoczęciem przyjmowania leku. Leki zostały mi przepisane ze względu na zaburzenia lękowe. Dodam że nie miałam psychoterapii.
KOBIETA, 28 LAT 12 miesięcy temu

Witam! Wskazana psychoterapia lub treningi autogenne (dostępne w internecie). Leczenie farmakologiczne jest w zasadzie leczeniem objawowym, czyli niweluje dolegliwości. nie wchodząc w ich przyczynę. Leczeniem przyczynowym jest odpowiednio dobrana psychoterapia, a najlepiej połączyć obie metody. Przy powolnej redukcji przyjmowanych tabletek, najlepiej przejściowo zwiększyć oddziaływania psychoterapeutyczne. Powodzenia W. Łuczkowski.