Jak długo trzeba przyjmować leki, aby wyjść z depresji?

Biorę Seronil już 3 tygodnie i odczuwam dużą poprawę, czy mogłabym odstawić po 4 tygodniu ten lek i korzystać z samej psychoterapii? Kiedyś gdzieś słyszałam, że aby wyleczyć się z depresji, trzeba przyjmować leki przez pół roku, czy to prawda? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Szanowna Pani,

3 tygodnie to minimalny czas, po którym powinna Pani poczuć poprawę samopoczucia. Odstawienie leków po 4 tygodniach jest bardzo nieodpowiedzialnym pomysłem i z całą pewnością spowoduje nawrót dolegliwości. Leki przeciwdepresyjne należy przyjmować przez okres minimum około pół roku, przy czym w tym czasie powinien Panią co najmniej raz na miesiąc oglądać psychiatra. Wszelkie samowolne zmniejszanie leków lub ich odstawianie przyniesie katastrofalne efekty, tego typu działania można podejmować tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Przy przyjmowaniu leków przeciwdepresyjnych nawet po ustabilizowaniu się stanu remisji, należy jeszcze przez jakiś czas przyjmować leki w mniejszych dawkach jako tzw. leczenie podtrzymujące, zabezpieczające przed nawrotem choroby.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz przestrzegam przed pochopnymi decyzjami lekowymi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty