Czy można przyjmować leki na trądzik w czasie ciąży?

Witam. Chciałabym zapytać, po jakim czasie od odstawienia wyżej wymienionych leków można bezpiecznie zajść w ciążę? W czerwcu 2009 r. minął rok od kiedy nie biorę a****, t**** przyjmuję nadal. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

ponad rok temu

Szanowna Pani,

A***  zaiwera izotretinoinę, należącą do grupy retinoidów. Przyjmując powyższy lek należy równolegle stosować antykoncepcję zaczynając na 1 miesiąc przed rozpoczęciem kuracji, w trakcie oraz 1 miesiąc po jej zakończeniu. Bezwzględnie przeciwwskazane jest jego stosowanie w czasie ciązy i karmienia.

T****** zawiera antybiotyk z grupy tertracyklin, limecyklinę. Nie należy go stosowć w trakcie ciąży i karmienia piersią. W przypadku decyzji o zajściu w ciążę należy więc odstawić lek.

Pozdrawiam serdecznie