Skutki odstawienne przy depresji i lękach

Mam wątpliwości co do tego czy odstawiać nagle leki(zdecydowaliśmy odstawiac)bo lekarz kazał nagle.2 lata brałem 100mg sertraliny i 100mg lamotryginy.psychiatra mówi że one przez jakiś czas jeszcze działają.nie wiem co myśleć bo to on jest lekarzem a nie ja.Miałem leki na depresje,zok i fobie społeczna.myślę że skutki odstawienne beda jak odstawie z dnia na dzień wszystko,szczególnie że brałem to tak długo.co robić w takiej sytuacji?dr mówi"Można odstawić od razu,nic się nie dzieje"

Wszelkie wątpliwości warto wyjaśniać ze swoim lekarzem. Jeśli ma Pan obawy co do odstawienia oraz sposobu odstawienia- dobrze o tym z nim porozmawiać. Istotne jest budowanie zaufania w relacji lekarz-pacjent. Umożliwia ono pełna współpracę, a tym samym skuteczne leczenie.

Raczej powinno się tego typu leki odstawiać stopniowo, szczególnie sertralinę ponieważ mogą wystąpić nieprzyjemne skutki uboczne. Mogą, ale nie muszą, dla bezpieczeństwa lepiej powoli zmniejszać dawkę.