Jakie mogą być skutki odstawienne tego leku?

Witam. Cierpię na nerwice lekową. Od 2 miesięcy biorę oxezepam 10. Najpierw 3 razy dziennie teraz zeszlam do 0.75 na noc. Czy mogę go sama odstawić. Jakie mogę mieć skutki odstawieniowe? Jak długo mogą trwać. Mam w zastępstwie hydroksizine. Czy ona może pomóc jako zamiennik. Kobieta 40 l

Witam! Pobierana przez Panią dawka (3/4 tabl.) Nie jest dawką zbyt wysoką, jednak przy odstawianiu benzodiazepin dobrze jest zastosować zamiennik, który będzie można w prosty sposób odstawić. Leki tego typu są wydawane na receptę i powinien to nadzorować lekarz, aby nie doprowadzić do "uzależnienia krzyżowego". Powodzenia W. Łuczkowski.