Uzależnienie od od środków przeciwbólowych i skutki odstawienne

Witam Państwa ! Jestem 57 mężczyzną ze średnią nadwagą i w związku z kilkoma zabiegami operacyjnymi kręgosłupa, jak również kilkoma zabiegami operacyjnymi ortopedycznymi, przez okres ok. 4 lat, przyjmowałem codziennie w dużych ilościach środki przeciwbólowe m. in. tramal, od którego się uzależniłem. Obecnie od ok. 2 tyg. odstawiłem ten środek całkowicie i odczuwam bardzo przykry okres odstawienny. Prosiłbym o podpowiedź, w jakim czasie mógłbym spodziewać się ustąpienia objawów? ż poważaniem.

Wszystko zależy od Pańskiego organizmu, proszę zastosować taka aktywność, która odwróci uwagę od chęci sięgnięcia po lek. Jedno jest pewnie, że przykre objawy na pewno ustąpią.