Czy można bezpiecznie odstawić lek Alprazolam?

Witam. Od 10 dni biorę alprazolam, żeby złagodzić skutki odstąpienia alkoholu. Średnia dawka dzienna to 1.5mg, ale przez ostatnie 3 dni było to 0.5mg (0.25 rano i 0.25 wieczorem) czy po takim czasie mogę bezpiecznie przestac brak lek zważając na to, ze występował u mnie umiarkowany AZA (stany lękowe, napięcie mięśniowe, złe samopoczucie)?

Witam!
Śmiało można odstawić - a nawet trzeba!
Alprazolam jest benzodiazepiną i jego przewlekłe przyjmowanie może prowadzić do uzależnienia, ponadto u osób uzależnionych od innych substancji może dawać tzw. "uzależnienia krzyżowe".
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.