Czy lek Tranxene jest dobry na napady lęku?

Czy lek tranxene5mg jest dobry na napady leku i uczucie niepokoju?? Kiedy zacznie dzialac??

Witam! Tranxene jest lekiem praktycznie działającym od razu, jeżeli jest stosowany w odpowiednich dawkach, lecz dość szybko może dać uzależnienie. Do przewlekłego leczenia się nie nadaje. Zaburzenia lękowe leczymy odpowiednio dobranymi formami psychoterapii (leczenie przyczynowe), często ze wspomaganiem lekami p/lękowymi. Najczęściej stosowane leki p/lękowe nie dają uzależnienia, ale zaczynają działać dopiero po 2-4 tygodniach leczenia (czasem jeszcze później). W początkowej fazie leczenia czasem mamy wrażenie nasilenia choroby, wówczas dołączamy doraźnie benzodiazepiny (krótko!!!). Powodzenia W. Łuczkowski.