Jak radzić sobie z napadami lęku w tej sytuacji?

Dzień dobry, czy na początku leczenia escitalopramem może wystąpić zwiększenie odczuwanego lęku oraz napadów lękowych? Lek przyjmuję od 3 dni i mam wrażenie, że jestem bardziej niespokojna niż na początku leczenia. Po jakim czasie taka dolegliwość powinna zacząć ustępować?

Witam! Leki SSRI zaczynają działać dopiero po 2-4 tygodniach. W początkowej fazie leczenia, możliwe jest zwiększone odczuwanie lęku i niepokoju wewnętrznego, dlatego kurację w jej fazie początkowej uzupełniamy dość często ataraktykami (leki uspokajające, przeciwlękowe i rozluźniające, ale nie benzodiazepiny). Leczenie lekami z grup SSRI i SNRI jest dla ludzi cierpliwych - czasem na efekty czeka się jeszcze dłużej. Psychoterapia także pomaga przejść przez ten "okres oczekiwania". Każdy człowiek reaguje po swojemu i zależy to od jego indywidualnej przemiany materii. Powodzenia W. Łuczkowski.