Ile może trwać pogorszenie samopoczucia po rozpoczęciu stosowania Elicea?

Witam serdecznie od 2 tygodni zażywam antydeprezsant Elicea.Na początek przez 7 dni 5mg teraz 10mg.Okropnie się czuję brak apetytu, nasiloney lęk oraz niepokój, wchodzę w głębokie doły. Ile to może trwać i czy te stany są normalne?

Witam!
To się zdarza. Leki z grupy SSRI, do których należy Escitalopram rozpoczynają swoje działanie terapeutyczne po 2-4 tygodniach, czasem jeszcze później, natomiast ich działania niepożądane, całe szczęście, przemijające mogą wystąpić wcześniej. Aby nie mieć przykrych objawów, w pierwszej fazie leczenia możemy podawać ziołowe leki uspokajające.
Powodzenia
W. Łuczkowski.