Co oznaczają nasilone lęki podczas stosowania Paxtinu?

Witam..zażywam paxtin 20 mg. przez pierwsze dwa tygodnie 1/2 tabletki, od 5 dni 1 tabletka.. przez cały okres leczenia moje objawy lękowe zwiększyły się, nasiliło się kołatanie serca w trakcie odpoczynku. Czasami wydaje mi się że oszaleje? Czy to normalne? Czy może powinnam przerwać leczenie?

Witam!
Paxtin (paroksetyna) jest lekiem przeciwdepresyjnym z grupy SSRI i jak większość leków tej grupy zaczyna działać po 2-4 tygodniach, a czasem jeszcze dłużej trzeba czekać. Na początku leczenia zdarza się nawet "nasilenie" objawów lękowych - aby je złagodzić czasem dodajemy doraźnie, na krótki okres, przeciwlękowo benzodiazepinę (ale trzeba uważać!). Do leczenia brakuje jeszcze psychoterapii.
Powodzenia
W. Łuczkowski.