Czy czasami mogę łączyć te leki?

Pół roku temu zmarł mi nagle mąż. Wpadłam w depresję i mam lęki. Choroba refluksowa przełyku na którą cierpię od lat tak się nasiliła ,że miałam dolegliwości dużo gorsze niż wcześniej . Lekarz gastrolog przepisał mi dodatkwo lek ELICEA 5 MG . Boję się go zażywać ponieważ mam lęk przed działaniami niepożądanymi. Czy zażywając w/w lek mogę dodatkowo w razie potrzeby np. kołatanie serca, paniczny lęk itp. zażyć RELANIUM 2 mg. Wcześniej wspomagałam się Relanium przy różnych sytuacjach bardzo stresowych ( paniczny lęk,niepokój , kołatanie serca z paniki itp.),

Witam! Przy stosowaniu leków z grupy SSRI, do których należy Elicea, nie zaleca się równoczesnego dodawania benzodiazepin, do których należy Relanium. Sporadyczne odstępstwo od tej zasady nie powinno być groźne, jednak może to skłonić do nagminnego dołączania benzodiazepin i ten eksperyment na własnym ciele może się źle skończyć. Pozdrawiam W. Łuczkowski.