Co może oznaczać taka dolegliwość?

Mam ostre zaburzenia lękowe uogólnione i inne lęki przy których występują objawy somatyczne i ciągły nieprzerwany szum w uszach od 3 lat. niestety pomaga mi na to tylko benzodiazepina, mój lęk trochę słabnie wieczorem a z rana jest silny i mam koszmary. Jestem sparaliżowany i zaspany do 12 w południe ze względu na tak silny stres. jaka to może być dolegliwość?

Witam! Jeżeli od trzech lat regularnie przyjmuje Pan benzodiazepiny, to się Pan od nich uzależnił. Ten sposób leczenia nie można nawet nazwać leczeniem. Konieczna konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego i fachowe leczenie problemów lękowych. Przyjmowanie leków przy tych dolegliwościach jest tylko leczeniem objawowym. Leczeniem przyczynowym jest odpowiednio dobrana psychoterapia. Najlepiej jest stosować obie metody razem. Powodzenia W. Łuczkowski.